Tým

Mgr. Veronika Beránková
Dobrovolná koordinátorka pravidelných setkání České Budějovice a lékařské poradny, webmaster
Profesí speciální pedagog
berankova.migrena.help.zs@gmail.com
„Migréna mi do života vstoupila v pubertě, a protože v rodině tuto nemoc máme, trochu jsem tušila, s kým mám tu čest. Pracuji v pomáhající profesi a vím, jak je mezilidská podpora a sdílení zkušeností důležité. I to je jeden z důvodů, proč jsem se zapojila do činnosti Migréna-help jako koordinátorka pravidelných setkání v Českých Budějovicích. Ve volném čase ráda čtu, zpívám, tancuji a podnikám pěší výlety do přírody."

Mgr. Helena Beránková
Autorka osvětových publikací
Profesí spisovatelka
„Jmenuji se Helena Beránková a jsem spisovatelka. Zaměřuji se na motivační literaturu nejen pro děti. V poslední době šířím osvětu i o migréně, se kterou se potýkám od malička. Děkuji Migréna-help za veškerou pomoc lidem, kteří bojují a žijí s migrénou. Svoji práci vnímám jako poslání, a zároveň je mým největším koníčkem, ale baví mě i focení, poslech hudby a podobně."

Mgr. Carmen Váňová
Dobrovolná kariérová poradkyně
Profesí HR specialistka
vanova.migrena.help.zs@gmail.com
"Celoživotně se jako kariérová poradkyně, mentorka a HR specialistka věnuji podpoře lidí ve volbě studia a kariéry a problematice změny kariéry v propojení s jejich aktuální životní situací. Migréna je už od mých 15 let mým celoživotním průvodcem. K dobrovolnictví mě motivoval fakt, že jsem na historickém minimu bolestí - a když něco po tolika letech ´dostanete´, tak máte taky něco ´dát´ v zájmu zachování dobré energie."

Simona Koubková
Dobrovolná koordinátorka pravidelných setkání Plzeň
Profesí účetní
koubkova.migrena.help.zs@gmail.com
"Je mi 45 let, pracuji jako účetní a s migrénou žiji už 30 let. Ráda trávím čas se svou rodinou, mám ráda procházky v přírodě, tanec, cestování. Migréna-help mi pomohla získat mnoho nových poznatků o možnostech léčby a jak migrénu zvládat. Jsem ráda, že se mohu zapojit jako koordinátorka pravidelných setkání v Plzni a budu se s vámi těšit na setkání!"

Mgr. Marie Kubešová
Dobrovolná pracovnice
Profesí personalistka
kubesova.migrena.help.zs@gmail.com
"Pracuji jako personalistka a žiji v Praze. Mým velkým hobby je sport a cestování. Migréna mi často bránila trávit čas dle mých představ, ale nyní je mi díky nové léčbě lépe, mám víc času, a tak mohu pomáhat v Migréna-help. Cítím, že to má smysl."

Mgr. Kateřina Boťová
Dobrovolná koordinátorka pravidelných setkání Praha
Profesí programová manažerka
botova.migrena.help.zs@gmail.com
"Pracuji v neziskovém sektoru v Praze a migrénou trpím už několik let. Právě sdílení zkušeností, pro které organizace Migréna-help vytváří bezpečný prostor, mi nejvíce pomáhá naučit se s touto nemocí žít. Proto jsem se rozhodla zapojit jako dobrovolnice a pomáhat dalším. V současnosti koordinuji pravidelná setkání v Praze."

Bc. Martina Havlíčková
Dobrovolná koordinátorka pravidelných setkání Hradec Králové
Profesí koordinátor klinických studií na volné noze
havlickova.migrena.help.zs@gmail.com
"S migrénou žiji už 40 let. Měla jsem štěstí, že má rodina migrénu znala - tatínek s ní žil celý život a můj syn také přebírá štafetu. Mnoho lidi takové štěstí nemá, a proto se s nimi ráda rozdělím o své zkušenosti při pravidelných setkáních, která vedu. I tak mi zbývá čas na práci a na zpívání ve sboru."

Kristýna Mlčáková
Dobrovolná koordinátorka pravidelných setkání Olomouc
Profesí manažerka v oblasti cestovního ruchu
mlcakova.migrena.help.zs@gmail.com
"Migréna provází můj život od 16 let, kdy jsem toto "rodinné dědictví" převzala po tátovi. V roce 2024 jsem kvůli velmi častým záchvatům musela opustit časově náročnou kariéru manažerky a začala jsem hledat nový způsob, jak se s migrénou uplatnit na trhu práce. Na této trnité cestě jsem objevila organizaci Migréna-help, ve které se mi dostalo nejen pochopení, ale i profesionálního kariérního poradenství. Nadchlo mě poslání pomáhat lidem lépe zvládat život s migrénou a rozhodla jsem se zapojit jako dobrovolník. Volný čas ráda věnuji svému pejskovi, procházkám do přírody a floristice."

Štěpánka Blažková
Dobrovolná koordinátorka pravidelných setkání Plzeň
Profesí skladnice
blazkova.migrena.help.zs@gmail.com
"S migrénou se léčím již 10 let a v nejhorších obdobích jsem měla záchvaty téměř každý den. V tomto období jsem nemohla dělat téměř nic, což se výrazně změnilo díky biologické léčbě, kterou užívám. Další pozitivní změnou v mém životě bylo seznámení se s Migréna-help - na webu jsem našla velké množství informací. Když jsem dostala nabídku vést pravidelná setkání v Plzni, neváhala jsem. Ve volném čase ráda trávím čas s rodinou, chodím do přírody nebo čtu."

Jana Nucová
Dobrovolná koordinátorka pravidelných setkání Prostějov
nucova.migrena.help.zs@gmail.com
"S migrénou žiji od svých 15 let, přičemž četnost záchvatů se v průběhu let měnila. Bohužel se mi záchvaty výrazně zhoršily po prodělání onemocnění Covid-19 a následném očkování. Díky Migréna-help jsem objevila pomoc a podporu, když jsem kvůli neustálým záchvatům a dalším zdravotním problémům prožívala těžké chvíle a pocity beznaděje. Po nasazení biologické léčby se můj stav výrazně zlepšil – počet záchvatů se snížil, což mi umožnilo začít pracovat na poloviční úvazek v chráněném zaměstnání. Ve volném čase se zajímám o historii, umění, zdravý životní styl, přírodu, esoteriku a motosport."

Ivana Pytlíková
Dobrovolná koordinátorka pravidelných setkání Ostrava
Profesí administrativní pracovník ve zdravotnictví
pytlikova.migrena.help.zs@gmail.com
„Je mi 53 let a již 10 let se potýkám se závratěmi a občasnou bolestí hlavy. Teprve loni (2024) mi nová neuroložka diagnostikovala vestibulární migrénu. Protože je tato diagnóza poměrně neznámá, začala jsem hledat informace na internetu. Jedinou organizací, která se této problematice věnovala, byla Migréna-help. Okamžitě jsem se zaregistrovala a už po prvním online setkání jsem věděla, že bych chtěla podobné akce organizovat i v našem regionu. Těším se na všechna budoucí setkání a věřím, že vzájemné sdílení zkušeností nám všem pomůže.“

Ing. Alice Suchá
Dobrovolná pracovnice - sociální sítě
Profesí blogerka
"Když má člověk migrénu od tří let, poznamená to celý jeho život. Studovala jsem lesní inženýrství, ale kvůli migréně jsem doktorát nedokončila, přišla o zaměstnání a skončila v invalidním důchodu. Život však běží dál. Píši vesele neveselý blog www.drepimdoma.cz o životě s migrénou a občas něco napíši i pro organizaci Migréna-help."

Amálie Pokorná
Dobrovolná pracovnice
Studentka medicíny
"Jmenuji se Amálie a od jara 2020 dobrovolničím pro Migréna-help, kde spravuji sociální sítě. Nově budu vést také svépomocnou skupinu pro mladé lidi s migrénou. Mým největším koníčkem je moje studium medicíny. Sama se s migrénou potýkám, a jsem tak za existenci Migréna-help moc ráda."

Mgr. Tereza Kubálková
Dobrovolná pracovnice
Profesí PR
kubalkova.migrena.help.zs@gmail.com
"Migréna-help mě zaujala svým posláním a náplní. Snažím se proto i já přispět svými schopnostmi, a pomoci tak zdařilému projektu. Překládám texty z angličtiny, pomáhám se semináři či tvorbou brožur, dříve jsem pomáhala i v oblasti médií. Sama mám migrénu a jsem proto opravdu ráda, že organizace existuje a pomáhá."
...a mnoho dalších:
S řadou aktivit pomáhá více jak dvacet dobrovolníků z celé ČR, kteří se rekrutují z řad veřejnosti. Přidejte se i vy!
Organizaci Migréna-help založila Rýza Blažejovská, profesí sociální pedagožka a manažerka sociálních organizací řadu let působící v pomáhajících profesích. Sama se potýká s migrénou. Organizace má jednoho zaměstnance.
